Czy opłaca się prowadzić blog?

Czy opłaca się prowadzić blog image

Blogowaniem interesuje się od czterech lat, przez ten czas mnóstwo się nauczyłem, ale niestety niewystarczająco aby zarabiać na tym pieniądze. Sądzę jednak, iż ten czas nie jest stracony, bowiem dużo zrozumiałem. Dzisiaj zamierzam wyrazić moje zdanie na tematu, dlaczego warto to wykonywać.

Wpisy analogiczne do bloga pisałem w wieku siedemnastu lat. Tworzyłem raczej łatwe rzeczy o sobie, moim życiu opisywałem tam różne przygody i historie, całość wyglądała bardziej pamiętnik, który wykonywałem w sposób bezpośredni i prawdziwy. Pamiętam, że był to również czas gg, wszystkie informacje zdobywałem z odnośników z opisów znajomych. Teraz mamy wszystko na pojedynczej tablicy, wraz ze wszystkimi znajomymi w globalnym zasięgu. W tamtych czasach nie można było myśleć o blogowaniu materialistycznie, bowiem blogi nie osiągały takiego zasięgu. Wszystko się zmieniło, pisanie bloga i zdolność dobierania problematyki a także treści to zdolność, na jakiej można wypracować niezłe pieniądze. Potrafią to nieliczni jednak dobrym rzemiosłem, cierpliwością jesteśmy w stanie nauczyć się wszystkiego.

  • Systematyczność

Moim zdaniem stanowi to ważny czynnik. Istotne jest żeby prowadzić blog metodycznie a także rozwijać pasję, zainteresowanie w sposób ciągły. Uważam, że należy robić przynajmniej 2 posty tygodniowo. Zdolność konsekwentnej mobilizacji pozwala na uzyskanie własnego stylu, co jest potrzebne w robieniu bloga.

  • Planowanie działań

Planowanie to niezwykle poważna kwestia, potrzebujesz przewidywać własne wpisy do tego wskazane jest zaplanowanie problematyki jaka podmiesz. Dobre założenie to „ ułożyć 2 wpisy na temat treningu brzucha”. W takim przypadku, pisząc o czymś naturalnie masz dużą szanse na napisanie świetnego tekstu.

  • Diabeł tkwi w szczegółach

Zapisany przez ciebie kontent stanowi najistotniejszy element, ale cała reszta twojego bloga odpowiedzialna jest za zaintrygowanie czytelnika. Dobre fotografia, bądź obrazkowa okładka strony winna przyciągać odbiorcę, jednocześnie takie szczegóły jak emotki, paragrafowanie czy też wskazywanie najistotniejszego elementu stanowią kolejny plus. Układ tych wszystkich elementów to detale, które posiadają ważne znaczenie na całokształt tego jak przedstawisz się przed czytelnikiem.

  • Poszerzanie wiedzy

Niezaprzeczalnie, studiując oraz wykonując własne teksty powiększasz swój repertuar wyrażeń oraz wiedzę z rozmaitych płaszczyzn. Tutaj wraz z rozwojem powinna iść w parzę wiara we własne możliwości, więc jeśli pragniesz pisać recenzje gier – zbadaj tematykę od podstaw i stwórz to. Przedstawiaj osobiste stanowisko własną opinie reszta nadejdzie sama.

  • Tworzenie bloga jest porównywalne do prowadzenia firmy

Prowadząc blog musisz na to patrzyć jak na korporację lub lokatę długoterminową. Tak samo blog jak również firma ma szanse nie wypalić, jednakże bez ryzyka nie ma efektu. Najistotniejszy jest natomiast fakt, iż będąc gospodarzem przedsiębiorstwa całokształt leży w twoich rękach. W zależności jak wiele poświecisz czasu osiągniesz odpowiedni wynik.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s